The payout rate
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color

Головна arrow Лінки
Чого боїться рояль: інтернет-магазин "Паті на Хаті Shop" розкрив головні страхи клавішних Надрукувати Надіслати електронною поштою
Рейтинг: / 1
ГіршаКраща 
Написав Administrator   
08.11.2022

Допустимо, ви вирішили купити рояль, щоб навчитися грати на ньому та стати справжнім віртуозом. Відкриємо секрет – досягти майстерності допоможуть не лише талант та завзятість, а й якість інструменту. Навіть якщо ви вибрали дуже хороший рояль чи піаніно, дуже важливо зберегти його первісну цінність. А для цього треба усунути усі несприятливі фактори. Про них ми й поговоримо у нашій статті.

Від чого варто берегти рояль насамперед

Як і інші інструменти з дерев'яним корпусом, найбільше всього роялі бояться підвищеної або зниженої температури та вологості. Як правило, при виготовленні корпусу використовуються цінні породи деревини, дуже чутливі до змін навколишнього середовища. Зберегти його початкові якості вдається лише за дотримання належного режиму, для чого слід дотримуватися таких вимог:

  • Відповідне приміщення. Для розміщення інструменту вибирайте кімнату, в якій немає вогкості, не надходить холодне повітря і немає температурних перепадів. Рояль має бути захищений від світла сонячних променів. Найкраще його ставити подалі від опалювальних приладів, дверей, вікон та вентиляційних отворів, біля внутрішньої стіни кімнати.

  • Температура в кімнаті має бути в межах 21-24°С. Існують невеликі хитрощі, що дозволяють забезпечити оптимальний режим при виході значень за вказані рамки. Якщо в приміщенні дуже тепло, можна додатково зволожити повітря. І навпаки, при зниженні температури рівень вологості потрібно постаратися зменшити.

  • Дерево та повсть схильні до впливу вологості. Дерев'яні поверхні найбільш чутливі до зайво сухого повітря, тому вологість не повинна бути нижчою за 30%. Верхній поріг – 85%. Оптимальний коридор – 40% – 60%. Не допускайте коливань вологості, при холодному та прохолодному кліматі під час опалювального сезону зволожуйте приміщення.

  • Протяги, що супроводжуються різким перепадом вологості та температури, також небезпечні для інструменту. Провітрювати кімнату можна, але в розумних межах. За вологої та холодної погоди час провітрювання слід скоротити.

Якщо інструмент тривалий час перед появою у приміщенні знаходився на холодному повітрі (наприклад, доставка нового піаніно або перевезення на нове місце), йому потрібно дати час для повільної акліматизації. Тобто спочатку можна відкрити вікна і трохи охолодити повітря в приміщенні, і лише поступово збільшувати температуру в кімнаті до стандартної.



Рекомендації щодо догляду

Для догляду за корпусом допускається використання засобів, призначених для меблів. Вони не повинні містити абразивних частинок, воску, агресивних хімічних речовин.

Клавіші теж потребують догляду – їх можна протирати універсальною серветкою з мікрофібри, яку можна трохи зволожити для більшої ефективності. Жодних спиртом і розчинників використовувати не можна, інакше покриття на поверхні клавіш може потріскатися.

опубліковано
Додати новийПошукRSS
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі!


 
< Попередня   Наступна >