The payout rate
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color

Головна arrow Підприємства міста arrow Мобільні шахраї
Мобільні шахраї Надрукувати Надіслати електронною поштою
Рейтинг: / 686
ГіршаКраща 
Написав Administrator   
09.07.2014

На сьогодні, в Коростишівському районі з’явився новий спосіб шахрайства. Це вид так званого «мобільного» шахрайства, який може за лічені секунди спустошити мобільний рахунок людини.

Власникові мобільного телефону приходить смс з чотиризначного номера з певним кодом цифр. Через невеликий проміжок часу лунає дзвінок. Той, хто дзвонив чемно вітається, вибачається і каже, що його друг (подруга, мама, бабуся, сестра) помилково через інтернет відправив повідомлення на ваш телефон і що той, що дзвонив буде вам надзвичайно вдячний, якщо ви просто продиктуєте йому ці цифри. Людина запевняє, що це всього лише номер квитанції або телефону або пароль для входу на сайт. Зрозуміло, що подібна прохання не здається людині підозрілою. Людина диктує код і через декілька хвилин з рахунку мобільного телефону знімаються кошти.

Також, серед найпопулярніших способів «обчистити» мобільний рахунок абонента на сьогодні є:

Спосіб перший: прохання передзвонити на платний номер. Громадянин отримуєте смс з таким текстом:« Ваш номер виграв приз від національного мобільного оператора! Телефонує «організаторам» і в ході розмови з рахунку знімаються кошти.

Спосіб другий: переказ грошей зі свого мобільного рахунку на інший. За допомогою спеціальної комбінації цифр один мобільний абонент може перевести гроші зі свого рахунку на рахунок іншого абонента. Ця комбінація цифр офіційно друкується на кожній картці поповнення рахунку і не є секретною. Питання в тому, що мало хто її пам'ятає! І цим теж користуються шахраї.

Наприклад абонентові приходить смс такого змісту: «Сервер мобільного оператора! Перекажіть гроші на номер ХХХ-ХХХ-ХХ-ХХ і отримаєте вдвічі більше! »

Ще одна дуже популярна схема, коли абонентові приходить смс:« Не можу тобі додзвонитися - немає грошей! Перейшли 5 гривень ». Але після переказу грошей, зазвичай ніхто так і не передзвонює.

Спосіб третій: отримання особистих даних абонента. Це вже куди більш небезпечний вид шахрайства, який може спустошити не лише мобільний, а й банківський рахунок людини.

Для початку абонентові приходить смс такого змісту: «Банк такий-то відмовив вам у видачі кредиту». Через кілька днів, коли абонент забуде про це повідомлення, йому дзвонять з незнайомого номера. Розмова починає нібито автовідповідач цього банку. Він каже: «Нагадуємо вам про необхідність погасити кредит. Хочете прослухати повідомлення ще раз, натисніть «одиницю». Хочете зв'язатися з оператором, натисніть «двійку» ...

І далі вже в процесі розмови з « оператором »у клієнта виманюються відомості про рахунок, особисті дані, номери кредиток. Є й інший варіант: людині дзвонять з «радіостанції» чи ще якоїсь «компанії» і повідомляють про те, що він виграв приз. Потім, нібито для оформлення призу, його просять назвати паспортні дані, ідентифікаційний номер і так далі. Призу, звичайно, ніякого немає, зате через деякий час людині дзвонять з банку і запитують, чому він прострочив оплату по кредиту.

- Щоб уберегтись від телефонних шахраїв треба бути обачними і не відповідати на підозрілі смс-повідомлення та номери , які прохають Вас продиктувати Ваші персональні дані або код- закликає начальник Коростишівського райвідділу Володимир Яремчук.

Катерина Рубан
Інспектор по роботі з населенням та
громадськими формуваннями
Коростишівського РВ

опубліковано
Додати новийПошукRSS
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі!


 
< Попередня   Наступна >

Авторизація






Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Випадкова картинка

088C490F84D7-1.jpg

Погода


GISMETEO: Погода по г.Коростышев