The payout rate
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color

Головна arrow Новини arrow Обережно – змії!
Обережно – змії! Надрукувати Надіслати електронною поштою
Рейтинг: / 465
ГіршаКраща 
Написав Administrator   
23.06.2014

Із настанням теплої погоди на любителів відпочинку на природі може чекати небезпека укусу змій. З початку року в області зафіксований перший випадок, коли змії нападають на людей. Тому, щоб із Вами такого не трапилося, пропонуємо знати про плазунів більше.

Змії нападають на людей не лише в лісових хащах, а й у долинах під час сінокосу, на гірських дорогах і навіть на подвір’ях. Як і в недавньому випадку, реєструються напади змій біля порогу хати. Зазвичай змії втікають від людей. У них поганий зір, слух, але своїм тілом вони дуже добре вловлюють коливання землі на достатньо великій відстані – 10-15 метрів. Почувши кроки, стукіт, голоси, одразу ховаються в нори або відповзають подалі. Проте в спеку це відчуття притуплюється, вони стають лінивими та малорухливими. Просто лежать на сонечку і тому люди можуть легко наступити на них. А кусають вони, як правило, тільки тоді, коли на них наступили. Укус гадюки в спекотні дні є найнебезпечнішим, бо тоді її отрута найбільш токсична та значно швидше розходиться тілом. Укус змії для дітей значно загрозливіший, аніж для дорослих.

У народі побутує думка, що негайно після укусу треба розрізати ранку ножем і витиснути кров, припалити цю рану або відсмоктати отруту. Однак медики вважають, що краще взагалі не братися за ніж, бо розрізана рана й кровотеча лише збільшать зіткнення отрути з тканинами і прискорять її надходження в кров. Відсмоктування може зарадити, лише якщо рятівник упевнений, що його ротова порожнина в ідеальному стані: немає подряпин, ранок на слизовій, язику, губах. Бо інакше доведеться рятувати двох. Тому найкраще не гаяти часу та не пізніш ніж за годину-дві після укусу доправити потерпілого до найближчої лікарні. Бажано звернутися до лікаря. Найбільша проблема в тому, що люди спершу займаються самолікуванням і лише згодом звертаються по допомогу до медиків. Непоодинокі випадки, коли люди після укусу гадюк помирали, бо зверталися до лікарів, лише коли виникли невідворотні ускладнення. Загалом, побачивши змію чи гадюку, обійдіть її: так краще і для вас, і для неї!

Коростишівський районний сектор
Управління ДСНС України у Житомирській області

опубліковано
Додати новийПошукRSS
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі!


 
< Попередня   Наступна >

Авторизація






Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Випадкова картинка

2E532416677A-1.jpg

Погода


GISMETEO: Погода по г.Коростышев