The payout rate
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color

Старший державний виконавець відділ ДВС Коростишівського РУЮ Надрукувати Надіслати електронною поштою
Рейтинг: / 1053
Написав Administrator   
31.10.2012

Статтею 2 Закону України «Про виконавче провадження» зазначено, що примусове виконання рішень в Україні покладається на державну виконавчу службу, яка входять до системи органів Міністерства юстиції України. Судові рішення, згідно зазначеного Закону розділяють на майнового та немайнового характеру.

До переліку рішень у немайнових спорах законом віднесено низку рішень, за якими боржника зобов’язано особисто вчинити певні дії на користь стягувача, або утриматися від здійснення таких дій, зокрема:

- про поновлення на роботі;

- про вселення стягувача;

- про виселення боржника;

- про відібрання дитини;

- інші рішення, за якими боржника зобов’язано особисто вчинити певні дії на користь стягувача чи утриматися від здійснення таких дій (зобов’язання надавати час для зустрічей з дитиною, зобов’язання провести нарахування та виплату підвищення до пенсії, заборона проведення зборів акціонерів і т.п.).

 Особливості виконання рішень, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення передбачені статтею 75 Закону України «Про виконавче провадження», а саме:

«1. Після відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом, що зобов’язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на наступний день після закінчення строку, встановленого частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, його виконання перевіряється не пізніше наступного робочого дня після відкриття виконавчого провадження.

2. У разі невиконання зазначених вимог без поважних причин державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону (державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на боржника - юридичну особу - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) і не пізніше п’яти робочих днів з дня його накладення повторно перевіряє стан виконання рішення. Якщо рішення не виконано і виконання може бути проведено без участі боржника, державний виконавець організовує виконання відповідно до повноважень, наданих йому законом, та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом. При цьому на боржника повторно накладається штраф у порядку, встановленому статтею 89 цього Закону.

3. У разі якщо виконати рішення без участі боржника неможливо, державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом, після чого виносить постанову про закінчення виконавчого провадження, яка затверджується начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, і повертає виконавчий документ до суду чи іншого органу (посадової особи), що його видав.

4. Державний виконавець під час виконання рішення про заборону вчиняти певні дії або про утримання від вчинення певних дій доводить до відома боржника резолютивну частину такого рішення, про що складає відповідний акт. Після складення акта виноситься постанова про закінчення виконавчого провадження».

 Виконання рішень у немайнових спорах істотно відрізняється від аналогічної процедури щодо майнових правовідносин. В першу чергу тим, що в процесі виконавчого провадження за такими документами не завжди застосовуються загальноприйняті заходи прмусового виконання, - звернення стягнення на майно, доходи боржника, вилучення у останнього предметів тощо.

Для рішень судів цієї категорії встановлено особливий строк примусового виконання – два місяці. Однак, якщо самим рішенням суду призначено термін виконання або цей термін взагалі є невизначеним (наприклад, при наданні щотижневого права спілкування з дитиною), державний виконавець має дотримуватися строків, встановлених рішенням суду. Крім того, виконавчий збір при виконанні немайнових рішень зобов’язального характеру має фіксований розмір:

- в розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з боржника – фізичної особи;         

- в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – з боржника – юридичної особи.

 Особливе місце серед категорії виконавчих документів зобов’язального характеру є судові рішення про зобов’язання Управління Пенсійного Фонду провести нарахування та виплату підвищення до пенсії відповідно до ст. 6 ЗУ "Про соціальний захист дітей війни", з урахуванням ст. 28 ЗУ "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".  

Старший державний виконавець відділ ДВС Коростишівського РУЮ

 
Кліп про наше місто Надрукувати Надіслати електронною поштою
Рейтинг: / 17
Написав Administrator   
12.09.2012
 
ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ! Надрукувати Надіслати електронною поштою
Рейтинг: / 0
Написав Administrator   
25.05.2012

Територіальне управління МНС та Управління Держтехногенбезпеки у Житомирській області стурбовані ситуацією, що склалася з травмуванням та загибеллю дітей внаслідок нещасних випадків. Лише з початку року в області під час пожеж загинуло шестеро дітей, що у 6 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина, особливо до батьків.

Настає пора літніх канікул, літнього відпочинку та розваг. Тисячі дітей залишаються вдома, але не завжди дорослі взмозі наглядати за ними та контролювати їхнє дозвілля. Це, безумовно, створює певний ризик для їх безпечної життєдіяльності. Легковажне поводження дітей з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків.

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду!

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя.

Пильнуйте, щоб до рук Вашої дитини не потрапили сірники, запальнички, отруйні речовини та невідомі предмети. Обов’язково проведіть із малечею бесіди про правила безпечної поведінки вдома, роз’яснюйте їм елементарні правила пожежної безпеки.

Адже турбота про безпеку дітей – наш спільний обов’язок!

Територіального управління МНС у Житомирській області

Управління Держтехногенбезпеки у Житомирській області

 
Обережно змії! Надрукувати Надіслати електронною поштою
Рейтинг: / 134
Написав Administrator   
21.05.2012

В травні в багатьох областях України за медичною допомогою звертались люди, яких кусали змії. Не оминула ця подія і наш район. Від укусу змії постраждав 10 річний хлопчик, мешканець районного центру.

Як правило змії не нападають на людину, якщо їх життю нічого не загрожує. Якщо не порушувати спокій змії, не наступати на неї, вона ніколи першою не нападе. На Житомирщині є 2 види змій: гадюка звичайна та вуж звичайний. Отруйною серед них є лише гадюка звичайна, вужі - цілком безпечні. Гадюку можна зустріти там, де є ліси або посадки. Улюблені місця гніздування змій, зокрема гадюк, - узлісся, вирубки, береги річок, каміння, в яких є тріщини, гірські схили та кам’яні відслонення, які добре прогріваються. Змій часто можна побачити і на сільських стежках, біля доріг, бо вони дуже люблять тепло й виповзають погрітися на сонці.

Зазвичай змії втікають від людей. У них поганий зір, слух, але своїм тілом вони дуже добре вловлюють коливання землі на досить великій відстані – 10-15 метрів. Почувши кроки, стукіт вони відразу ховаються в нори, або відповзають подалі. Проте в спеку це відчуття притуплюється, вони стають лінивими, малорухливими, й тому люди їх бачать частіше, ніж хотілося б, і можуть легко на них наступити. Тож вирушаючи в ліс на відпочинок, чи за ягодами та грибами, слід пам’ятати, що ви вирушаєте у «володіння змій» й відповідним чином готуватися.

Передусім слід подбати про високе взуття – шкіряне, або ґумове. Також знадобиться палиця, але не для того, щоб убити змію, а щоб повідомити її про ваш прихід. Проведіть нею по кущах, з яких хочете зірвати ягоди, або по високій траві. Цього буде достатньо, аби повзучі поступилися вам місцем. Якщо берете із собою дітей, то вони повинні завжди йти за вами. Коли ж небажана зустріч таки відбулася, не кидайтеся на змію, не вбивайте її, а спокійно обійдіть. Вона не переслідуватиме людину, не кинеться наздоганяти. Поміж людей існує думка, що коли потривожити гадюку, вона звивається клубком і може кинутися на людину. Це фантазія. У Європі, в Україні зокрема, немає жодної гадюки, яка сама нападала б на людину.

Є люди, які плутають вужів з гадюками, тож спокійно беруть їх у руки. Не варто робити такі експерименти, бо деякі гадюки за забарвленням дуже схожі на вужів. Отруйних змій можна відрізнити від неотруйних за формою голови. Голова отруйних змій має яскраво виражену трикутну форму. Це пов’язано з анатомічним розміщенням отруйних залоз. Отрута цих змій має швидку, але незначну дію. Приблизно половина всіх укусів не супроводжується тяжкими симптомами загального отруєння. Але, якщо не подати допомоги, можливі тяжкі ускладнення.

 
Примусове виконання рішень зобов’язального характеру Надрукувати Надіслати електронною поштою
Рейтинг: / 1
Написав Administrator   
25.04.2012

Державна виконавча служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України, входить до системи органів виконавчої влади  і  забезпечує  реалізацію  державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб).

 Виконання рішень,    перелік    яких   встановлено   законом, покладається на державних виконавців. Законом України «Про виконавче провадження» передбачено, що   державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених законом   заходів примусового  виконання  рішень,  неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

 Державний виконавець: здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення,  зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий  документ),  у  спосіб  та  в  порядку, встановленому виконавчим документом і законом; надає сторонам  виконавчого  провадження  та їх представникам можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; розглядає заяви  сторін  та   інших   учасників   виконавчого провадження і їхні клопотання; заявляє в  установленому  порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених законом; роз'яснює сторонам їхні права і обов'язки.

 Статтею 75 Закону України «Про виконавче провадження» передбачені Загальні умови виконання рішень, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення. До таких рішень відносяться рішення про виселення боржника, вселення стягувача, відібрання дитини та поновлення на роботі незаконно звільненого працівника.

 Після  відкриття  виконавчого  провадження  за  виконавчим документом,   що   зобов'язує   боржника  вчинити  певні  дії  або утриматися  від  їх  вчинення,  державний   виконавець   перевіряє виконання   рішення   не  пізніше  ніж  на  наступний  день  після закінчення строку  для самостійного виконання рішення.  Якщо рішення підлягає негайному  виконанню,  його  виконання  перевіряється  не  пізніше наступного робочого дня після відкриття виконавчого провадження.

У  разі  невиконання  зазначених вимог без поважних причин державний виконавець накладає  на  боржника  штраф  від 340 до 1190 грн. та не пізніше п'яти робочих днів з дня його накладення повторно перевіряє стан виконання рішення.

 Якщо рішення не виконано і виконання може бути проведено  без участі   боржника,   державний  виконавець  організовує  виконання відповідно  до  повноважень,  наданих  йому  законом,  та  вносить подання  (повідомлення)  правоохоронним  органам  для  притягнення боржника до відповідальності  згідно  із  законом.  При  цьому  на боржника  повторно  накладається  штраф.

 У  разі  якщо  виконати  рішення   без   участі   боржника неможливо,   державний   виконавець  накладає  на  боржника  штраф та   вносить   подання (повідомлення)  правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом,  після чого виносить постанову про   закінчення   виконавчого   провадження,  яка  затверджується начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець,  і  повертає  виконавчий  документ  до  суду чи іншого органу (посадової особи), що його видав.

 Державний  виконавець  під  час  виконання   рішення   про заборону  вчиняти  певні дії або про утримання від вчинення певних дій  доводить  до  відома  боржника  резолютивну  частину   такого рішення,  про  що  складає  відповідний акт.

 Рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного  працівника  виконується  негайно.  Виконання рішення вважається  закінченим  з  дня  видачі  відповідного  наказу   або розпорядження  власником підприємства,  установи,  організації або уповноваженим ним органом,  фізичною  особою,  фізичною  особою  - підприємцем,  який  прийняв  незаконне  рішення про звільнення або переведення працівника,  після чого державний виконавець  виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

 Під час виконання рішення про відібрання дитини  державний виконавець  провадить  виконавчі дії за обов'язковою участю особи, якій дитина передається на виховання,  із залученням представників органів опіки і піклування.  

За  необхідності  державний  виконавець може звернутися до суду з поданням щодо вирішення питання про  тимчасове  влаштування дитини до дитячого або лікувального закладу, оголошення розшуку дитини, чи постановлення вмотивованого рішення про примусове проникнення до житла чи іншого володіння особи де знаходиться дитина щодо якої винесено рішення про відібрання.   

 У  разі  якщо  боржник  перешкоджає  виконанню рішення про відібрання дитини,  до нього  застосовуються  заходи,  передбачені законом, накладаються штрафні санкції та вноситься подання  про притягнення до кримінальної відповідальності за невиконання рішення суду або перешкоджання виконанню.

Відповідно до ст. 382 Кримінального кодексу України умисне невиконання рішення, вироку, постанови, ухвали суду, які набрали законної сили або перешкоджання їх виконанню карається позбавленням волі на строк до трьох років.

 Законом України «Про виконавче провадження» передбачено окремий порядок виконання рішення про вселення стягувача. Державний   виконавець  перевіряє  виконання  рішення  про вселення стягувача на  наступний  день  після  закінчення  строку для самостійного виконання рішення. У разі невиконання боржником рішення державний  виконавець виконує його примусово. Примусове вселення  полягає у забезпеченні державним виконавцем  безперешкодного  входження  стягувача  у приміщення, зазначене    у   виконавчому   документі,   та   його   проживання (перебування) в ньому.

 Державний  виконавець  зобов'язаний  письмово   повідомити боржника і стягувача про день і час примусового вселення.  Боржник вважається повідомленим про  примусове  вселення  стягувача,  якщо повідомлення надіслано йому за адресою,  за якою має здійснюватися вселення,  чи іншою  адресою,  достовірно  встановленою  державним виконавцем.  Відсутність  боржника,  повідомленого  про день і час вселення, не є перешкодою для виконання рішення про вселення.

Державний виконавець Кравчук Олександр Євгенович

 
Спалювати траву небезпечно! Надрукувати Надіслати електронною поштою
Рейтинг: / 0
Написав Administrator   
22.03.2012

З настанням весни відмічені непоодинокі випадки спалювання сухої трави, що призводить до значного забруднення атмосферного повітря, погіршення якості земельних ресурсів та наносить велику шкоду довкіллю.

Велика кількість диму від випалювання сухої рослинності, опалого листя створює безпосередню загрозу для життя людини, сприяє появі підвищеної кількості запальних захворювань органів дихання і очей, захворювання серцево-судинної системи.

При спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки та споруди.

Що ж робити з сухою рослинністю та опалим листям? Одне із можливих рішень цього питання – компостні ями, з яких можна отримувати органічне добрив.

Слід нагадати громадянам, що за самовільне спалювання сухої рослинності адміністративний кодекс України (ст. 77-1) передбачає штрафні санкції.

Коростишівський РВ УМНС України в Житомирській області

Коростишівський РС УДІТБ України в Житомирській області

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 25 - 30 з 71