The payout rate
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color

Найкращі ножі для вашої туристичної кухні. Надрукувати Надіслати електронною поштою
Рейтинг: / 0
Написав Administrator   
19.08.2020

Насправді, для приготування їжі в поході, на охоті або рибалці можна використовувати взагалі будь-який ніж. Але деякі ножі підходять для такої праці краще, ніж інші.

Дуже часто у якості туристичного ножа, нам пропонують щось велике, з «тактичним» нахилом. Але ж ви не будете використовувати мачете, щоби нарізати стейк або овочі?

Насправді, якщо добре поміркувати, класичний ніж для аутодора мало схожий з модними тактичними та виживльницькими моделями. Його форма добре відома нам із бронзового віку. Тобто такий ніж люди використовують вже на протязі тисячоліть. Причому у самих різних регіонах планети. Щось подібне носили на поясі фламандські, іспанські, голандські середньовічні мешканці сел та міст, донські та запорізькі козаки, дуже подібні ножі використовували піонери дикого заходу та індейці, такий ніж можна знайти у кургані в степу та на раскопках міста в Середній Азії.

Усі ці люди часто насправді не жили, а виживали. Тому вони добре знали, який ніж потрібен в польових умовах. І якщо ви подивитесь на цей ніж, ви побачите що це не якийсь хитрий та страшний тесак «як у Рембо». Насправді це буде якась «варіація на тему» великого кухонного ножа. Тільки дещо більша та надійніша.

Усе діло у тому, що навіть у давнину люди добре розуміли, що ніж потрібен для того, щоб саме різати. І саме на кухні (хоч вдома, хочу у лісі) прийдеться працювати ножем частіше за все. Ще добре було відомо, що великий ніж буде розрізати усе краще, чим маленький (він просто не так в'язне у матеріалі). Ніж із зручним та безпечним руків’ям - необхідність. Ну і зрозуміло, що такий ніж мусить бути надійно зібраним із якісних матеріалів.

Саме тому тип ножа, який заході не дуже вдало, але все ж вірно назвали outdoor kitchen knife («туристичний кухонний ніж»), стає все більш популярним у наш час.

Що таке справжній туристичний кухонний ніж, добре видно на прикладі моделей Grand Way 3282 ACWP та Grand Way 3286 ACWP.

Що можна сказати про ці ножі?

Перевірена часом форма, універсальність, надійність.

Різучі леза з надійної нержавійки 440С. Руків’я - фултанг з накладками з палісандру. Сталевий больстер і пята клинка, які не тільки слугують прикрасою ножа, но і відмінно захищають руку користувача.

Ще одна важлива особливість цих ножей тоже не є чимось новим. Але зате вона є дуже практичною. Ми говоримо про піхви, якими комплектуються ці моделі. Дуже часто, коли ви збираєтеся «на шашлики» або на рибалку, перед вами постає питання: «Як упакувати свій улюблений кухонний ніж?» С Grand Way 3282 ACWP і Grand Way 3286 ACWP у вас такого питання не буде. Ще наші предки вирішили, що найкращій засіб для носіння великого ножа – піхви. Сучасні майстри вирішили нічого у цьому не змінювати. Бо іноді не нове, але перевірене рішення і є самим вірним.

 
Коростишів у 1918-1919 роках Надрукувати Надіслати електронною поштою
Рейтинг: / 1864
Написав Administrator   
24.10.2015

М.В. Слівінський

м. Коростишів

Коростишів у 1918-1919 роках

Рік 1918-й не приніс Коростишеву довго­очікуваного спокою. Постій­на боротьба за владу між різними партіями і політи­чними угрупованнями в Україні від політичної пе­реходила до збройної, що викликало нестабільність і соціальну напругу в містах і селах. У неділю люди, збираючись біля церкви, зга­дували спокійне, благопо­лучне життя при царю-батюшці. Чоловіки вступали в бурхливі суперечки щодо панської землі, пропонуючи кожен свій план щодо її розподілу. Жінки, перешіп­туючись, обговорювали, як то воно буде, коли до вла­ди прийдуть більшовики і введуть комунію, де все буде спільне, в тому числі й вони.

Детальніше...
 
ДІВЧИНА З КУДРЯВЦЯ Надрукувати Надіслати електронною поштою
Рейтинг: / 917
Написав Administrator   
24.10.2015

ДІВЧИНА З КУДРЯВЦЯ

1917 рік розбурхав тихий, провінційний Коростишів. У квітні населення вийшло на маніфестацію в підтримку ре­волюційних подій у країні. Пі­сля емоційних і запальних ви­ступів ораторів, які закликали громадян підтримати демок­ратію й знищити все староре­жимне, натовп із революцій­ними піснями вирушив до єдиного в містечку пам'ятни­ка імператорові Олександру II і зруйнував його.

Детальніше...
 
Коростишів у 1905-1912 роках Надрукувати Надіслати електронною поштою
Рейтинг: / 1387
Написав Administrator   
24.10.2015

М.В. Слівінський

м. Коростишів

Коростишів у 1905-1912 роках

Неспокійними були для Коростишева 1905-1907 роки. 14 лютого 1905-го спалахнув страйк на сірниковій фабриці. З 92 робітників, що працюва­ли тут, до акції протесту приє­днались 30. Учасники страйку вимагали збільшення зарпла­ти і скорочення робочого дня. Але власники підприє­мства відхилили вимоги трудящих. 2 квітня 1905 року група ремісників-кравців майстерні Островського поча­ла вимагати від нього збільше­ння заробітної плати, зменше­ння робочого дня і поліпшен­ня умов праці. У випадку від­мови люди погрожували зруй­нувати майстерню. Поліція на­магалася втихомирити єврей­ську молодь, але та почала стріляти з револьверів, щоп­равда, понад головами. Смі­ливими діями поліцейських були затримані організатори виступу Янкель Шлемов і Янкель-Бенев Морози, інших ро­зігнали. Наступного дня було заарештовано М. М. Рабіновича, Г. Л. Лур'є та Д. Б. Столинського і засуджено до 1 року й 3 місяців ув'язнення.

Детальніше...
 
КОРОСТИШІВ І КОРОСТИШІВЦІ НА ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ Надрукувати Надіслати електронною поштою
Рейтинг: / 910
Написав Administrator   
24.10.2015

М.В. Слівінський

м. Коростишів

КОРОСТИШІВ І КОРОСТИШІВЦІ НА ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ

Зі сторони Києва по Брест-Литовському шосе до Коростишева під'їжджає екі­паж, запряжений трійкою коней. На пагорбі неподалік від мосту через Тетерів дорогу перегоро­джував шлагбаум, 3 невеличкої сторожки, вифарбуваної біло-чо­рними смугами з боків та яскра­во-зелено зверху, вийшов стате­чний охоронець і, взявши з віз­ника гроші за проїзд, пильно при­дивися до одного з пасажирів.

– Доброго дня, пане Лукомський, – промовив до нього. – Давненько у нас не бували.

– Так, – відповів молодий чоловік, не виходячи з карети. – Нарешті, приїхали.

Детальніше...
 
Він голосував за незалежність України ще у 1918-ім Надрукувати Надіслати електронною поштою
Рейтинг: / 1055
Написав Administrator   
24.10.2015

М.В. Слівінський

м. Коростишів

Він голосував за незалежність України ще у 1918-ім

Саватій Іванович Берез­няк народився 18 верес­ня 1884-го в Коростишеві у небагатій селянській сім'ї. 1895 року закінчив однокласну народну школу при Коростишівській учи­тельській семінарії, а в 1904-ім й саму семінарію. З 1902 року молодий семіна­рист стає учасником неле­гальної групи партії соціалістів-революціонерів, а згодом й очолює її.

У 1904-1910 р.р. С. І. Березняк вчителює в ряді шкіл Грузії. В 1911-ім – 1915-ім навчається в Київському ко­мерційному інституті й актив­но працює в Українській сту­дентській громаді, а в 1913-ім обирається голо­вою її правління.

По закінченні навчання в 1915-ім Саватію Івановичу було присвоєно звання кан­дидата економічних наук. В кінці того ж року С. І. Березняка мобілізують в дію­чу армію і направляють на Південно-Західний фронт. У квітні 1917-го від військо­вої громади міста Кремен­ця обирають до складу Ук­раїнської Центральної Ради. Саватій Березняк бере ак­тивну участь в роботі УЦР і Малої ради. Він — учасник трьох Всеукраїнських вій­ськових з'їздів, на другому був обраний головою Всеук­раїнської ради військових депутатів. 11 січня 1918-го на засіданні Малої ради Са­ватій віддав свій голос за прийняття ІV-го Універсалу – про незалежність Украї­ни. На У з'їзді партії соціалістів-революціонерів, до фракції якої він належав в УЦР, С. І. Березняка було обрано членом Центрального Комітету. В 1917-1918 р.р. він активно співпрацював з такими діячами Цент­ральної Ради, як Михайло Грушевський, Симон Пет­люра та ін. У 1918-1920 р.р. Саватій Березняк працю­вав у видавничому това­ристві «Криниця», з 30 чер­вня 1920-го — в Київській філії всеукраїнського видавництва ВУ ЦВК «Всевидат». 19 жовтня 1920 року С. І. Березняка було заареш­товано особливим відділом ВЧК за так званою «спра­вою членів ЦК Української партії соціалістів-революціонерів». Але 23 жовтня 1920 року, завдяки клопо­танням таких впливових на той час в Україні політич­них і громадських діячів, як Є. Григорук, С. Пилипенко, М. Любченко та ін., Саватія звільнили з-під арешту на поруки. Вдруге нашого видатного земляка заарештовують 9 листопада 1920 року і перевозять до Хар­кова. .Тут слідчий у справі пропонує застосувати щодо діячів УЦР (у тому числі й до члена ЦК УПСР С.Березняка) вищу міру покарання. Але до суду він не дожив: 28 січня 1921 року помер у в'язниці. Рідний брат Саватія, Мико­ла, їздив з Коростишева забрати речі померлого. Місце його поховання вка­зано не було.

Після суду в «справі членів ЦК УПСР», який відбувся 22-29 травня 1921-го в. Києві, закордонна де­легація УПСР прийняла спеціальну постанову, в якій пом'янула й Саватія Івановича Березняка.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 13 - 18 з 79